Jako Tradycyjni Inwestorzy zalewają rynek Bitcoinów, Pundit ostrzega o ryzyku w ruchu.

Jako Tradycyjni Inwestorzy zalewają rynek Bitcoinów, Pundit ostrzega przed ryzykiem
W miarę rozwoju i dojrzewania sektora krypto walutowego możemy spodziewać się pojawienia się coraz bardziej znanych twarzy z tradycyjnego świata finansów. Zwłaszcza w czasach niepewności ekonomicznej.

Staje się coraz bardziej prawdopodobne, że ci, którzy kiedyś myśleli, że Bitcoin jest zbyt odległy, nadadzą cyfrowym aktywom inny wygląd.

Charles Edwards, menadżer aktywów cyfrowych i badacz z Capriole.io mówi, że inwestorzy kryptokurrency muszą działać tak, jakby rynki były już zajęte przez starą gwardię finansową. Mówi, że nieuchronnie doprowadzi to do tego, że rynki kryptograficzne będą poruszać się w podobny sposób, jak rynki, które już znamy.

„Nowy świat Bitcoinów, do którego musimy się przyzwyczaić, napędzany przez tradycyjnych zarządzających funduszami“.

Dlaczego?

W ciągu ostatnich 6 miesięcy, tradycyjni inwestorzy absolutnie i bezustannie zalewali rynek Bitcoinów.

Przyzwyczajajcie się do tradycyjnych posunięć typu „ryzykuj i nie ryzykuj“, co prowadzi do korelacji 1-1 z Bitcoin’em.“

Zgodnie z publikacją finansową TheStreet,

„Kiedy nastroje inwestorów są optymistyczne co do gospodarki, geopolityki i przemysłu, bardziej ryzykowne aktywa mają tendencję do wzrostu cen. To jest znane jako „Risk-On. I odwrotnie, gdy na rynku pojawia się niepewność lub negatywne nastawienie, inwestorzy mają tendencję do sprzedaży tych bardziej ryzykownych aktywów i kupowania „bezpieczniejszych“ aktywów, które są zazwyczaj mniej podatne na słabnące perspektywy lub negatywne zaufanie inwestorów. To jest „Risk-Off“.

W okresach, w których stosuje się strategię opartą na ryzyku, inwestorzy są skłonni kupować aktywa, które mogą być bardziej ryzykowne, ale mogą dokonywać dużych posunięć. W końcu jednak cykle powrócą do okresów mniej ryzykownych ruchów.

Reklama

Edwards wyjaśnił na swoim Twitterze, że BTC i reszta ruchów na rynku kryptograficznym są skorelowane z akcjami.

„To tylko oznacza, że w okresach wysokiej korelacji (np. teraz) Bitcoin jest bardzo związany z rynkiem akcji w krótkim okresie.“

Edwards następnie w zasadzie porównał ruchy tych potężnych funduszy hedgingowych do graczy pokerowych nie ujawniających swoich kart.

„To się nazywa akumulacja.

Fundusze nie robią hałasu, kiedy kupują, ale liczby pokazują, że to się dzieje.“

Ocena Edwardsa pochodzi od legendarnego menedżera funduszy hedgingowych Paula Tudora Jonesa, który ujawnił, że jest fanem Bitcoina. Inwestor miliarder powiedział, że BTC to „wielka spekulacja“ i że ma trochę skóry w grze.

Jones powiedział również ostatnio, że „każdego dnia, który przejdzie przez ten Bitcoin Profit przetrwa, zaufanie do niego wzrośnie.“

Jeśli brokerzy energetyczni i bogaci menadżerowie funduszy hedgingowych będą piętrzyć BTC, to nie potrwa długo, zanim opinia publiczna uzna za konieczne posiadanie również niektórych z nich.